3096 dni (2013) Cały Film Z Lektorem PL

otoadmin18 października, 2021

3096 dni cały film online

3096 dni (2013)

3096 Tage

1 godz. 51 min. – Dramat / Kryminał – 28 lutego 2013 (świat)


Produkcja: Niemcy


Reżyseria: Sherry Hormann
Scenariusz: Peter Reichard / Bernd Eichinger / Ruth Toma
Obsada: Antonia Campbell-Hughes, Thure Lindhardt, Trine Dyrholm, Amelia Pidgeon, Dearbhla Molloy, Roeland Wiesnekker, Ellen Schwiers, Erni Mangold, Sebastian Weber, Angelina Noa, Michael Grimm, Heike Koslowski, Ulla Geiger, Arthur Streiling, Thomas Loibl


Wiedeń, marzec 1998. Dziesięcioletnia Natascha idzie do szkoły. W pewnym momencie tuż koło niej zatrzymuje się biały samochód. Kierowca, bezrobotny inżynier Wolfgang Priklopil, wciąga ją do środka i wywozi na obrzeża miasta, do swojego domu. Nie chce okupu – chce, aby dziewczynka stała się jego wyłączną własnością na zawsze. Pod garażem jest już przygotowana piwnica o wymiarach 2 na 3 metry. W tym pomieszczeniu Natascha spędzi kolejne 8 lat swojego życia.

Gdzie obejrzeć 3096 dni z lektorem PL?

3096 dni (niemiecki: 3096 Tage) to niemiecki dramat z 2013 roku w reżyserii Sherry Hormann. Film oparty jest na prawdziwej historii Nataschy Kampusch, 10-letniej dziewczynki i jej ośmioletniej męce, kiedy została porwana przez Wolfganga Přiklopila. Północnoirlandzka aktorka Antonia Campbell-Hughes gra Kampusch, a Thure Lindhardt wciela się w postać Přiklopila.

Film był ostatnim filmem scenarzysty Bernda Eichingera przed jego nagłą śmiercią. Reżyserią zajęli się Martin Moskowicz, szef działu telewizyjnego i filmowego w Constantin Film, oraz Ruth Toma (Gloomy Sunday). Był to również ostatni film autora zdjęć Michaela Ballhausa.

Pod koniec 2012 roku pojawiły się obawy dotyczące drastycznej utraty wagi przez Campbell-Hughes na potrzeby filmu, ale w wywiadzie dla Evening Standard stwierdziła, że chciała „cierpieć tak bardzo jak ona – Kampusch”. Zauważyła również, że doznała zerwania ścięgna Achillesa, złamania palca u nogi, złamania żebra oraz różnych skaleczeń i siniaków, ze względu na to, że plan filmowy był podobny do lochu, w którym umieszczono Kampusch.

Oglądaj 3096 dni cały film online już dziś. Skorzystaj z internetowej wyszukiwarki filmów i uzyskaj dostęp do ogromnej bazy filmów w internecie. Oglądaj ten i wiele innych filmów na platformach VOD już teraz.