Major Grom: Doktor Plagi (2021) HD Lektor PL

otoadmin24 lipca, 2021

Major Grom: Doktor Plagi cały film online

Major Grom: Doktor Plagi (2021)

Major Grom: Plague Doctor

2 godz. 16 min. – Akcja, Przygodowy – 1 kwietnia 2021


Produkcja: Rosja


Reżyseria: Oleg Trofim
Scenariusz: Vladimir Besedin / Evgeny Eronin / Artyom Gabrelyanov / Aleksandr Kim / Roman Kotkov / Nikolay Titov / Oleg Trofim / Valentina Tronova
Obsada: Tikhon Zhiznevsky, Lyubov Aksyonova, Aleksey Maklakov, Alexandr Seteykin, Sergey Goroshko, Dmitry Chebotarev, Mikhail Evlanov, Oleg Chugunov, Anton Bogdanov, Aleksandr Kakuev, Yuri Nasonov, Mikhail Novikov, Dmitry Limanov, Vladislav Spirin, Vladimir Lysenko, Mikhail Bogdasarov, Shakhin Adygezalov, Nikita Kologrivyy, Oysel More Despaygne, Vsevolod Bykov, Konstantin Khabenskiy, Vitaliy Milonov


Major Grom: Doktor Plagi (Mayor Grom: Chumnoy Doktor) to rosyjski film akcji z 2021 roku w reżyserii Olega Trofima, oparty na serii komiksów o tej samej nazwie rosyjskiego wydawcy Bubble Comics, stworzonej przez Artyoma Gabrelyanova. Jest to drugi film z serii Bubble Comics, a także pierwszy pełnometrażowy film oparty na rosyjskim komiksie. Wcześniej studio wydało krótkometrażowy film Major Grom. W filmie główną rolę gra Tichon Zhiznevsky, obok niego występują Lyubov Aksyonova, Aleksei Maklakov, Aleksandr Seteykin, Sergei Goroshko i Dmitry Chebotaryov. Akcja filmu rozgrywa się w Sankt Petersburgu i opowiada historię majora policji Igora Groma, uczciwego i wytrawnego gliniarza o niekonwencjonalnych metodach działania, który ściga czujnego mordercę w masce doktora plagi.

Major Grom: Doktor Plagi został ogólnie oceniony przez krytyków umiarkowanie pozytywnie: zauważono ogólną wysoką jakość dzieła, ale jednocześnie zbesztano je za oklepaną i nieoryginalną fabułę. Część obserwatorów twierdziła, że celem filmu jest krytyka rosyjskiej opozycji i pochwała policji, jednak nie wszyscy recenzenci zgadzali się z tą opinią, a sami twórcy w kilku wywiadach zaprzeczali tym zarzutom. Film poniósł porażkę kasową, zbierając w WNP tylko 328 mln rubli, przy budżecie 640 mln rubli, ale okazał się popularny na Netflixie i Kinopoisk HD.

Gdzie obejrzeć Major Grom: Doktor Plagi z lektorem PL?

Teaser filmu został po raz pierwszy pokazany 30 września 2017 roku na IgroMir / Comic-Con Russia 2017, po czym projekt przez jakiś czas borykał się z trudnościami w produkcji – zespół został rozwiązany i ponownie zebrany, a koncepcja filmu została stworzona od nowa. Trzy lata później, na Comic Con Russia 2020 zaprezentowano pełnoprawny zwiastun, z przybliżoną datą premiery. Major Grom: Doktor Plagi miał swoją premierę 25 marca 2021 roku w Sankt Petersburgu. Premiera online odbyła się 5 maja 2021 roku na KinoPoisk HD i Netflix. Sprawdź gdzie obejrzeć Major Grom: Doktor Plagi cały film online z lektorem PL. Skorzystaj z nowej przeglądarki filmów i uzyskaj dostęp do tysięcy filmów w internecie. Major Grom: Doktor Plagi oglądaj w internecie w jakości FHD.